Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Biyomedikal Mühendisleri Komitesi, DAÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü ve YDÜ Mühendislik Fakültesine Ziyaretler Gerçekleştirdi.

  • Güncelleme Tarihi: 12 March 2019

Odamız bünyesinde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmekte olan Biyomedikal Mühendisleri Komitesi, 26 Şubat 2018 tarihinde DAÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Demirel’e  ve 28 Şubat 2019 tarihinde YDÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mehmet Özsöz ve Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ayşe Günay Kibarer’e ziyaretler gerçekleştirdi.

DAÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümüne yapılan ziyarette, Komite Başkanı Dr. Ali Işın ve beraberindeki Komite üyeleri, Komite çalışmaları hakkında Sn. Demirel’e bilgi vererek sıkı işbirliği dileklerini iletti. Sn. Demirel’den yakında eğitime başlayacak olan DAÜ Biyomedikal Mühendislik Programı ile ilgili olarak bilgi edinen Komitemiz,  program kapsamında verilecek mesleği tanıtıcı derslerde veya yapılacak seminer ve çalıştaylarda yapılabilecek ortak çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

YDÜ Mühendislik Fakültesine yapılan ziyarette ise, Biyomedikal Mühendislik eğitimi ve mesleğin geleceği hakkında görüş alışverişi yapıldı. EMO Biyomedikal Komitesinin önerisi doğrultusunda K.K.T.C’deki Biyomedikal sektörünün meslek eğitiminde daha aktif olması ve bu konuda Komitemiz ve Uluslararası Firmalar ile YDÜ öğrencilerine seminerler düzenlenmesi konusunda YDÜ Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ile işbirliği yapılması üzerine görüş birliğine varıldı.


Üst Taraf