Yönetim Kurulu
Üner Kutalmış

Üner KUTALMIŞ

Başkan

1984 yılında Lefkoşa’da doğdu. 2001 yılında Lefkoşa Türk Maarif Koleji’ni bitirdikten sonra 2006 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2007 yılının sonunda askerlik görevini tamamladıktan sonra 2008 yılında iş hayatına başladı.

2008 – 2014 yılları arası, Elektrik Mühendisliği ve Müteahhitliği dalında hizmet veren özel bir şirkette çalıştıktan sonra kendi firmasını açıp 2014 yılından itibaren proje, kontrolluk ve elektrik müteahhitliği alanlarında hizmet vermektedir.

2018 yılında yapılan seçim ile 45. Dönem Yönetim Kurulu Faal Üyesi seçilerek odamızı Elektrik müteahhitleri birliğinde encümen üyesi olarak temsil etmektedir. Evli ve İki çocuk babasıdır.

Mehmet Toycan

Mehmet TOYCAN

Yazman

Prof. Dr. Mehmet Toycan, lisans derecesini 2004 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden aldı. Sırasıyla 2005 ve 2009 yıllarında, Telekomünikasyon ve Bilgi Sistemlerinde yüksek lisans derecesi ile Elektronik alanından doktora derecesini (PhD) University of Essex, Colchester, Birleşik Krallık’tan aldı. Avrupa Fizik Bilimleri Araştırma Konseyi'nden (EPSRC) 2005 yılında doktora derecesi için doktora eğitim ödülü aldı. Doktora eğitimi süresince; verimli, düşük maliyetli optik erişim ağı mimarileri geliştirmek hedefi ile Avrupa’nın farklı üniversitelerden gruplarla işbirliği yaptığı BONE projesinde (“Avrupa'da Gelecekteki Optik Ağı Oluşturma”) görev aldı. Yürütmekte olduğu güncel bilimsel araştırma çalışmaları içerisinde; kablosuz haberleşme sistemleri içeren FTTH senaryoları için maliyet ve enerji verimliliğine sahip optik erişim ağlarının geliştirilmesi ve kablosuz sağlık izleme uygulamaları için implant anten tasarımlarının geliştirilmesi önemli yer almaktadır. Bu projelere ek olarak, araştırma merkezindeki bilgi sistemleri araştırma ekibi, son zamanlarda, gelişmekte olan ülkeler için elektronik sağlık çözümleri üzerinde çalışmalar yürütmektedir. Halen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde tam zamanlı öğretim üyesi olarak, Haberleşme Teknolojileri Araştırma Merkezi direktörü ve Eğitim ve Araştırmadan sorumlu Rektör Yardımcısı olarak görev yapmakta olup, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu (BTHK) yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

2018 yılında yapılan seçim ile 45. Dönem Yönetim Kurulu Faal Üyesi seçilerek, Saymanlık görevinde bulundu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İbrahim Aysal

İbrahim AYSAL

Sayman

1986 yılında Lefkoşa’da doğdu. Ortaokul ve Lise öğrenimini Lefkoşa Türk Maarif Koleji’nde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Daha sonra işe Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü tamamlayarak 2010 yılı itibarı ile iş hayatına başladı.

2013 yılına kadar özel sektörde çalışmanın ardından Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın İnşaat Birimi’nde 2 sene Elektrik Mühendisi olarak görev aldı. 2015 yılı itibarı ile Elektrik Öğretmenliği görevine başlamış ve halen bu görevine devam etmektedir.

2020 yılında yapılan seçim ile 46. Dönem Yönetim Kurulu Faal Üyesi seçilerek, odaya hizmet vermeye başlamıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Savaş Bağkur

Savaş BAĞKUR

Yönetim Kurulu Faal Üyesi

Enver ULAŞ

Enver ULAŞ

Yönetim Kurulu Faal Üyesi

Çizge Tekeli Çelik

Çizge TEKELİ ÇELİK

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Buğra Gazioğlu

Buğra GAZİOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi (Mart-Aralık 2022)

1990 yılında Lefkoşa’da doğdu. Orta okul ve lise eğitimini Lefkoşa Türk Maarif Kolejinde tamamladıktan sonra, 2011 yılında Manchester Üniversitesi’nde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

2011-2012 yılları arasında Salford Universitesi’nde Data Telecommunications and Networks konusunda yüksek lisans yaptı. 2015 yılına kadar yerel universitelerde öğretim görevlisi olarak Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinde çeşitli dersler verdi. 2015 yılından itibaren ise Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’nda Haberleşme Uzmanı olarak görevini sürdürmektedir.

2018 yılında KTMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Üç dönem bu görevi yerine getirip 47. dönemde sayman olarak görev yaptı. Son dönemde Lefkoşa Belediyesi Meclis Üyesi görevi nedeniyle görevden ayrılmıştır.